

Kompakt DVD-spelare från Panasonic med HDMI, USB-port så att du kan ansluta USB-minnen eller extern hårddisk. DCD/CD-spelaren är även utrustad med Scart och RCA-utgång.
Panasonic DVD-S700 DVD-spelare av hög kvalitet med HDMI-anslutning
En snabb och exakt videokrets konverterar DVD-signalen med hjälp av 4x översampling för uppspelning av en progressiv signal och 8x översampling vid uppspelning av en interlace-signal. Den avancerade konverteringsprocessen ger en klar och vacker bildåtergivning med hög upplösing och lågt brus.
Tack vare den dammskyddade konstruktionen kan du placera spelaren på en öppen hylla utan att behöva oroa dig för funktionsproblem.
Flytta över din favoritmusik från CD-skivor till ett USB-minne. Sedan kan du spela upp dina låtar från en dator, från en bärbar ljudkälla eller andra enheter.
I händelse av ett strömavbrott kan du kan titta vidare på en DVD från samma ställe i filmen där strömmen bröts.
Sätt ihop en bildvisning av dina bästa bilder med din favoritmusik (MP3) som spelas i bakgrunden.
Egenskaper
- Dammskyddad konstruktion
- Hög bildkvalitet - uppkonvertering till 1080p
- Multiformat-uppspelning - stöd för Xvid
- CD-rippning
- Power Resume-funktion
- Bildspel med JPEG-bilder och MP3-musik
- HDMI / Composite / Analog audio utgångar
Kompakt DVD-spelare från Panasonic med HDMI, USB-port så att du kan ansluta USB-minnen eller extern hårddisk. DCD/CD-spelaren är även utrustad med Scart och RCA-utgång.